Erdoğan: ‘Aramızda yaşamaya devam edecek…’

Alev Alatlı’nın vefat etmesi üzerine açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Vefatını yola çıkarken öğrendim, aramızda yaşamaya devam edecek…’ ifadelerini kullandı.

Bursa’da, ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün hayatını kaybeden yazar Alev Alatlı için taziye mesajıyla başladı. Erdoğan, “Vefatını yola çıkarken öğrendim, eserleriyle aramızda yaşamaya devam edecek” dedi.

Erdoğan, Bursa’daki ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen toplantıda hayatını kaybeden yazar Alev Alatlı için taziye mesajıyla başladığı konuşmasında, “Vefatını yola çıkarken öğrendim, eserleriyle aramızda yaşamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Alev Alatlı hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli aydınlarından, cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı Hocamız eserleri ve düşünceleriyle yaşamaya devam edecektir. Dün vefat eden Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet diliyorum.

“BURSA İÇİN ÇALIŞTIK”

Bugün Bursa’da büyükşehir belediye başkan adayımız Alinur Aktaş’la yaptığımız devam kararımızın ardından, ilçe adaylarımızı açıklamak için buradayız. Bursa, özel bir şehirdir. Marmara Denizi’ne açılan bir yanıyla, Uludağ’a dayanan sırtıyla Bursa, kuruluşunun şehri olarak öne çıkar. Son 21 yılda, belediye başkanlarımızla ve bakanlıklarımızla birlikte, Bursa’nın hak ettiği eserlere kavuşması için gece gündüz çalıştık, çaba harcadık. Uzun yıllar ihmal edilmiş Bursa’yı modern bir şehir haline getirdik.

“Sırf AK PARTİ KAYBETSİN DİYE…”

Seçim tarihine yaklaştıkça, tekrar Bursa’ya geldiğimizde çalışmalarımızı detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Bursa’nın Türkiye’nin yüzyılını yürüyüşü, büyükşehir ve ilçe belediyelerinde yapılacak tercihle daha da hızlanmalıdır. Ülkemizin geleceğine yönelik vizyonu olmayanların sadece AK Parti’nin kaybetmesi için çaba göstermesi bizi üzüyor. Açıkçası, hizmet ve eser siyaseti söz konusu olduğunda kimseyi tanımıyoruz.

“CHP’DE HERKES KENDİ KÖŞESİNE BAKIYOR”

Artık ülkeyi aynı yere geri döndürmenin kimseye faydası yok. Biz Türkiye’nin yüzyılı için koşarken, kendi çıkarlarını düşünenlere milletimiz cevap verecektir. CHP’nin durumunu gözlemliyorsunuz. Herkes kendi çıkarına odaklanmış durumda. Ülkenin durumu, şehirlerimizin hali umurlarında değil. Daha önce ittifak yaptıkları partilere bile dikkat etmiyorlar, onları hiçe sayıyorlar. Kendi partilerine ve müttefiklerine bu kadar vurdumduymaz davrananların şehirlere ve orada yaşayanlara ilgi göstermesi mümkün mü?

“BAŞKA YOLLARA SAPANLARI MİLLETİMİZE BIRAKIYORUM”

31 Mart’ta Türkiye’nin yüzyılı için hazır mıyız? Kararlı mıyız? Şehirlerimizi gerçek belediyecilikle donatıyor muyuz? Seçim gecesi Türkiye haritasını Cumhur İttifakı renkleriyle boyamaya hazır mıyız? Büyük ve güçlü Türkiye vizyonumuza sıkı sıkıya sarılmaya hazır mıyız? Eskiden yoldaşlık ön plandaydı. Bizim en büyük yoldaşımız milletimizdir, gençlerimizdir, yaşlılarımızdır. Seçimlerde partimizi ve Cumhur İttifakı’nı temsil eden arkadaşlarımız, bizim yol arkadaşlarımızdır. Başka yollara sapıp gidenleri milletimizin takdirine bırakıyorum. Önemli olan ana damarın korunmasıdır. Bu konuda hiçbir tereddüt yoktur. Milletimiz bizi vesayetle mücadelede yalnız bırakmadığı gibi, terörle mücadelede de yalnız bırakmayacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa ilçeleri için açıkladığı belediye başkan adayları şu şekildedir:

Büyükorhan: Kamil Turhan
Gemlik: Refik Yılmaz
Gürsu:Mustafa Işık
Harmancık: Yılmaz Ataş
İnegöl: Alper Taban
İznik: Kağan Mehmet Usta
Karacabey: Ali Özkan
Keles: Ali Doğru
Kestel: Ferhat Erol
Mudanya: Gökhan Dinçer
Mustafakemalpaşa: Ahmet Beygirci
Nilüfer: Celil Çolak
Orhaneli: Ali Osman Tayır
Orhangazi: Bekir Aydın
Osmangazi: Mustafa Dündar
Yenişehir: Davut Aydın
Yıldırım: Oktay Yılmaz

Yorum yapın