banner62

18 Ağustos 2017 Cuma

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Bartın Amasra

Batı Karadeniz bölgesinde bulunan Amasra, Bartın’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bartın’a 17 kilometre mesafede bulunan Amasra’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. 13’üncü yüzyılda Amasra kalesi Cenevizlilerin elindedir. Fatih Sultan Mehmet ve imparatorluğu Amasra’yı almak için gelirler.

09 Eylül 2016 Cuma 10:54
Bu haber 3585 kez okundu
Bartın Amasra

Batı Karadeniz bölgesinde bulunan Amasra, Bartın’ın ilçelerinden bir tanesidir.  Bartın’a 17 kilometre mesafede bulunan Amasra’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. 13’üncü yüzyılda Amasra kalesi Cenevizlilerin elindedir. Fatih Sultan Mehmet ve imparatorluğu Amasra’yı almak için gelirler.

Bir rivayete göre tepeden Amasra’yı gören Fatih Sultan Mehmet, Lala,lala! Çeşm-i cihan bu m’ola der ve kaleye haber gönderir. Bu kadar güzel bir yere zarar vererek almak istemem kalenin anahtarını bana getiriniz der ve Amasra savaşmadan alınır. Böyle güzel bir yerdir Amasra sakinliği, temiz havası huzur verir insana. Amasra, çarşıları, Gürcüoluk mağarası, kalesi, kumsalları ve balıklarıyla ünlü küçük şirin bir ilçedir. Yazları adım atmaya yer bulamayacağınız Amasra, kışları sessiz ve sakindir. Denize doğru uzanmış bir burun ve bu burunda küçük küçük kayıklar her zaman bulunuyor. Bartın’ın ilçesi Amasra’da bulunan ve Karadeniz’in en güzel sahillerinden biri olan Amasra plajı, denize girilebilecek en güzel yerlerden ve kumsallardan bir tanesidir. Yeşil dağların eteklerinde, mavi deniz arasında kalan bir kumsaldır. Amasra’nın tarihi güzelliklerini gezip gördükten sonra, bu eşsiz sahilde denize girebilir ve Karadeniz’in hırçın dalgalarının sahile vardığında ne kadar sakinleştiğine tanık olabilirsiniz. İnkumu plajı ise 3 kilometre uzunluğunda inci taneli kumlara ve olağanüstü bir güzelliğe sahip Bartın’ın en güzel plajlarından birisidir.

Amasra’da konaklayabileceğiniz birbirinden güzel oteller bulunuyor. Karadeniz’de tarihin ve doğal güzelliklerin iç içe olduğu yaşamaya görmeye değer güzellikler arasındadır Amasra. Huzuru doya doya yaşamak istiyorsanız Amasra’yı mutlaka görmelisiniz. Taze balıklarını yemeden, tertemiz plajlarında yüzmeden, Amasra kalesini görmeden kesinlikle dönmeyin.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV