r10.net Ecophp – Terbiyesiz – Küfürbaz – Aman Dikkat!!!

Kendisi gün içerisinde beni 25 den fazla aramış aynı gün içerisinde 200 tane 200 tane açtıkça para istemiştir bitirdiği iş kadarlık kısmı için. Ben de kendisine peşin bir kısım ödeme gönderdim benden sürekli ödeme istemesin, işimi gücümü bırakıp ödeme yapma ile uğraşmayayım diye. E bir de 100-200 TL için 4.5 TL eft ücreti ödüyoruz. Yazık günah. Herneyse ben bu arkadaşa toplu ön ödeme yaptım ve işi yapmaya başladı. Canı sıkılıyor beni arıyor elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum baktım olacak gibi değil.

Bana tonla hayat dersi vermeye çalıştı bu 17 yaşındaki ergen arkadaşımız ve dönem olarak da hem ülke durumu malum hem de kaç insanla çalışıyoruz herkesin her sorusuna da elimizden geldiğince cevap veriyoruz. Daimi çalıştığım arkadaşlar ne kadar yardımsever ve eli açık biri olduğumu bilirler. Bende güvene dayalı ticaret vardır. Güvendiğim insanlarla da her türlü elimden geldiğince destekte bulunurum.

Bu arkadaşa da böyle yaptık ama pişman olduk. 619 ar tane wordpress ve blogspot site açtık ve bunların içine de 200 er kelimelik yazılar yazdırdık özgün. ister istemez bu 1 günde 2 günde olacak bir iş değil. Bu arkadaş her türlü taciz arama sorma beni sıkıtınca kendisine durumu izah ettim. Şu kadar insan ile çalışıyorum, bu işleri yapıyorum. Bak güzel kardeşim senin her sorunun cevabını ben veremem, lütfen bana sormadan önce bir kere bir düşün veya araştır dedim. Senden ricam yazma bana ben sana yazılar gelince yazıcam dedim, yıktı ortalığı. Hakaretler bilmem neler yine sakin davrandım. Dedim ki sonrasında yazılar elime ulaşınca. Açtım engelini gel kardeşim işini hallet dedim ilk 619 yazı geldi ekledi onları, sonraki yazıyı da geldiği gibi gönderdim ve daha mailimi alır almaz param da param yine başlayınca ben de kendisine işi bitirince ödemeni alacaksın dedim yine çok uzattı. Ben de Umut kardeşime devrettim bu işi çünkü beni çok gerdi ve sinirlerimi zıplattı. Bu arkadaş çok problemli bir tip olduğu için ve sorun yarattığı için umut a bu sabah saat 7 de yazdım.

açtığı blogların maillerini verdim, tek tek değiştirmesini söyledim. Sağolsun işini gücünü bıraktı (iş kaybı yaşamak zorunda kaldık) tek tek ilgilendi. Sonrasında mailler değişti yazılarımız ve bloglarımız güven altına alınınca, kendisine kalan ödemesini ona sor da yarın öbür gün eksik yatırdınız fazla yatırdınız demesin Umut dedim. O da sordu, iş bittiği için açıklamasına bile “bir daha çalışmamak üzere” gibi bir şey yazdım. Gerekirse dekontu da koyarım. Bakın gerçekten bezdirmişti bu çocuk bizi. Üstüne umut ile bu diyalogları yaşamış. Umut da bana ekran görüntülerini göndermişti, tam onları okurken telefonum çaldı bu arkadaş arıyor. Açtım telefonu direk söylediğim şey umut a söyledim logları da bir araya topluyor şimdi dedim onunla konuşuyordum. Banlıymışsın zaten ama ben dedim senin gibi terbiyesizlere pabuç bırakmam şikayet konusu nasıl açılır pişkinlik nasıl bastırılır gör dedim. Yemediğim küfür kalmadı.

Ne yapayım ben şimdi 17 yaşında çocuğun peşine düşüp velisine mi şikayet edeyim? Bu tip arkadaşları r10 da barındırmayın lütfen, çok rica ediyorum.

Konuyla ilgili bana ilk yazdığı mesajdan maile hiç bir şeyi silmediğim için istediğiniz tüm logları gönderirim. Özel yazışmalar olduğu için konuya eklemiyorum. Ancak modaratör arkadaşlar görmek isterlerse özel olarak gönderebilirim.

Kalan 100 TL’si eğer forumdan banlanma sebebi ekonomik ise mağdur olan kişiye ben bu arkadaşın 100 TL lik bende kalan ödemesini gerçekleştirmek isterim. Konuyu biraz arkadaşın kim olduğunu bilin ona göre çalışın diye açtım. Biraz da başkasını da mağdur ettiyse hazır elimizde parası varken mağduriyetinin 100 TL lik kısmını giderebilirim r10 yönetimi de uygun görürse, eğer böyle bir sebep yoksa kendisine yarın mesai saatleri başladığında kalan 100 TL ödemesini göndereceğim zaten. Kimsenin parasında gözümüz yok. Benimle çalışanlar lütfen konuyu görürlerse 1 TL paranız kaldıysa bende söyleyin…

Teşekkürler, iyi forumlar.

https://www.r10.net/sikayetim-var/1844760-echophp-sikayetciyim-is-ahlaki-bozuk.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir