banner62

24 Eylül 2017 Pazar

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

TEDES DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLDÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir süredir tartışılan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili son noktayı koydu.

17 Eylül 2016 Cumartesi 09:46
Bu haber 4205 kez okundu
TEDES DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLDÜ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir süredir tartışılan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili son noktayı koydu. Bayram sonrasında yapılacak olan değişikle Ordu’da TEDES kuleleri arasında 6 kilometre mesafe bulunacak.


Birçok sürücünün tepkisini çeken Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili bir süredir tartışmalar sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde uygulamanın kaldırılacağını söylemişti. Daha sonra açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, EDS radar sistemlerinin yaygınlaştırılacağının sinyalini vermişti. Bu iki açıklamanın ardından vatandaşın kafası karıştı. Ancak durum o kadar karışı değil. Çünkü TEDES ile EDS birbirinden farklı uygulamalar. Üstelik Bakan Soylu yeni yaptığı açıklama ile konuya noktayı koydu ve TEDES'lerin kaldırılmasına dair tarih verdi.

DEVLET VATANDAŞI SOYMAZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok sayıda sürücünün şikâyetçi olduğu TEDES ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Süleyman Soylu, “Devlet hem vatandaşını korumak için hem de gelir elde etmek için vatandaşına tuzak hazırlamaz. Bayram üstü bu konuda çok daha dikkatli olduk. Bayram ertesi uygulamaya girecek. Bu konudaki bütün hazırlıklar yapıldı. İnşallah ortaya koyduğumuz iradeye milletimiz de karşılık verecek” diye konuştu.

MESAFE 6 KİLOMETREYE ÇIKARTILACAK

Bu konuşmanın ardından Ordu'da da faaliyet gösteren TEDES ile ilgili yeni kararlar alındı. Alınan yeni kararlar doğrultusunda Ordu’da kurulu olan TEDES’lerin arasındaki mesafe artırılacak. Edinilen bilgiye göre TEDES’ler 6 kilometrelik aralarla kurulacak. TEDES başlangıç noktalarına da uyarılar konulacak. İçişleri Bakanlığından İl Emniyet Müdürlükleri'ne ulaştırılan yazı doğrultusunda yeni düzenlemelerin 2016 yılı içerisinde hayata geçirilmesi bekleniyor. MUSTAFA KIRLAK

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV