banner62

24 Ağustos 2017 Perşembe

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

HACCA GİDECEKLER BELLİ OLDU

Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek isteyen adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Bugün çekilen kura sonrasında hacca gitmeye hak kazananlar belli olurken, Ordu’dan 800 kişi hacca gitmeye hak kazandı...

29 Mart 2013 Cuma 09:58
Bu haber 1046 kez okundu
HACCA GİDECEKLER BELLİ OLDU
 Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek isteyen adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısoğlu, kura sonucunda hacca gitmeye hak kazananların 8-19 Nisan tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerektiğini söyledi. Kolukısaoğlu hacca gideceklere pasaportlarının en az 31 aralık 2013 tarihine kadar geçerli olması gerektiğini de hatırlattı..
 
Ordu Müftüsü Kolukısaoğlu, kura sonucunda hacca gitmeye hak kazanan orduluların 8-19 Nisan tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerektiğini söyleyerek, “kura çekildikten sonra gündeme kurası çıkanların ne zaman kayıt www.orducu.com olacağı gündeme geliyor. Bunun için 8-19 Nisan tarihleri arasında hac kurasında kurası çıkan herkesin bu tarihler arasında il müftülüklerine kayıt yaptırmaları gerekiyor.”
 
Hacı adaylarından kayıt tarihlerini kaçırmamalarını isteyen Kolukısaoğlu, adayların pasaport tarihlerinin de en az 31 Aralık 2013 tarihine kadar geçerli olması gerektiğini belirtirken, “8-19 Nisan tarihleri arası kaydı kaçırmaması gerekiyor. İkincisi mutlaka 31 Aralık 2013 tarihine kadar geçerli bir pasaport olması gerekiyor. Para miktarı ne kadar?, taksitleri hangi bankaya yatıracakları gibi daha geniş bilgileri müftülükten alabilirler.”
 
Diyanetin Ordulu hacılardan yalnızca yüzde 60'ını götüreceğini ifade eden Kolukısaoğlu yüzde kırkını ise a grubu acentelerin götüreceğini kaydetti. Kuraya katılanların sayını ise 12 bin 500 olarak açıklayan Kolukısaoğlu, “ilimizde 12 bin 575www.orducu.com kişi kuraya girdi. Geçen seneden 2013 kişi yeni kayıt yaptırdı. Dolayısıyla 10 bin 565 kişi zaten vardı. Toplam 12 bin 575 kişiden ilimizden kaç kişi gidiyor diye sorulursa en 800-850 kişi hacca gitmekte.”
 
Kolukısaoğlu'nun, bu yıl hac kurasına 7. kez başvuran ancak kurada hacca gitmeye hak kazanamayanlara ise bir de müjde vererek, “bu arada tabi Diyanet işleri başkanımızın bir açıklaması oldu. 7 senedir hacca gitmek için bekleyenler var. 7 senedir kayıt olduğu halde çıkmayanlar 2014 yılında tamamını hacca göndermeye çalışacağız’ diye de bir açıklaması da oldu.”diyerek 7 yıldır hac kurası bekleyenlere müjde vermiş oldu.
 
Ordu'dan kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesinin çıkışı ise 18 Eylül 2013'te gerçekleşecek..

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV