banner62

24 Ağustos 2017 Perşembe

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

GÖLKÖY GÜZELYURT’A ADINA YAKIŞIR BİR MEYDAN

Ordu’nun büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte kapanan beldeler, hizmetle buluşmaya devam ediyor.

24 Eylül 2016 Cumartesi 09:10
Bu haber 5096 kez okundu
GÖLKÖY GÜZELYURT’A ADINA YAKIŞIR BİR MEYDAN
BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜZELYURT’A ADINA YAKIŞIR BİR MEYDAN
 
Ordu’nun büyükşehir statüsüne geçmesiyle birlikte kapanan beldeler, hizmetle buluşmaya devam ediyor. Gölköy ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi’ne adına yakışır bir meydan yapmak için kolları sıvayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahallenin çehresini değiştirecek projenin ihalesini gerçekleştirerek çalışmalara başladı.
 
PROJE ALANI “5 BİN 920 M2
 
Güzelyurt Mahallesi merkezine meydan sözü olduğunu ve çok güzel bir yatırımı projelendirerek ihalesini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Toplam 5 bin 920 metrekare alanı kapsayacak proje kapsamında oyun parkları, gezi alanları, yürüyüş yolları, kafeteryası, ışıklandırma ve çevre düzenlemesiyle vatandaşların hoş vakit geçirebileceği bir alanı halkın hizmetine sunacağız” dedi.
 
İŞİN %50’Sİ TAMAMLANDI
 
Proje çalışmalarının hızla sürdüğünü, işin yüzde 50’sinin tamamlandığını söyleyen ve çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz,  “Meydanda bulunan caminin abdesthane, lavabo ve musalla taşı yenilenirken; cami bahçesine, orta refüje yarım ve tam daire aralıklı oturma grupları, çöp kovası ve aydınlatma birimleri yerleştirildi, ağaç dikilecek yeşil alan oluşturuldu. Orta refüjde ahşap arkatlı geçiş ve kuru havuz tasarlanırken, meydanın baskı beton işi tamamlandı. Yaya kaldırımının baskı beton işi ise devam ediyor. Cami bahçesi ve orta refüj de dâhil edilerek oluşturulan meydanı Aralık ayı sonunda hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bu projenin yanı sıra Güzelyurt içerisinde meydana açılan tüm yolları sıcak asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV