banner62

24 Ağustos 2017 Perşembe

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Düğün Dernek Rekor Kırıyor

Aralık Ayı içerisinde Vizyona giren 'Düğün Dernek' adlı sinema filmi yediden yetmişe herkesin beğenisini toplamayı başarmıştır.

20 Aralık 2013 Cuma 14:33
Bu haber 978 kez okundu
Düğün Dernek Rekor Kırıyor

Yapımını Necati Akpınar’ın yönetmenliğini ise Selçuk Aydemir’in yapmış olduğu 'Düğün Dernek' adlı film birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmış ve beğenileri toplamıştır. Filmde rol alan isimler dikkat çekmektedir. Rasim Öztekin, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Jelena Boliç, Barış Yıldız, Devrim Yakut, Şinasi Yurtsever, İnan Ulaş Torun yapımda rol alan en dikkat çekici isimlerdendir.

Şans Kapıyı Kırınca, Pardon, Hırsız Polis, Kabadayı, Kanal-İ-Zasyon, Geniş Aile, Seksenler gibi birçok yapımda rol alan Rasim Öztekin, Düğün Dernek adlı filmde İsmail karakteri ile herkesi güldürmeyi başarmış ve oyunculuğuna da göstermiştir. Diğer bir ilgi çekici olan isim olan Ahmet Kural, Fikrimin İnce Gülü, Evimin Erkeği, Gazi, Memleket Meselesi, Çalgı Çengi, Elde Var Hayat, Çalgı Çengi, İşler Güçler adlı yapımlarında canlandırmış olduğu karakterleri ile dikkat çekmiştir. Düğün Dernek adlı filmde Fikret karakteri ile gündeme gelen Ahmet Vural oyunculuğu ile herkesi şaşırtmıştır.

Ay Işığı, Bir Bulut Olsam, Çalgı Çengi, İşler Güçler adlı yapımlar da rol alan Şinasi Yurtsever, Düğün Dernek adlı sinema filminde beyaz perde de sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Unutma Beni, Keşanlı Ali Destanı, Annem Uyurken, Vicdan, Kelebeğin Rüyası adlı yapımlarda rol alan Devrim Yakut, oyunculuğu ile sevilmeyi başarmış ve birçok hayrana sahip olmuştur. Düğün Dernek adlı sinema filmde rol alan Devrim Yakut, herkesin beğenisini toplamayı başarmıştır. Filmin ilgi odağı olan aslında diğer alıntısıysa filmin içerisnde geçen 'entarisi dımdım yar' adlı müziğidir.

Beyaz perde de dikkat çeken diğer bir isim ise Barış Yıldız, oyunculuk performansı ile izleyenleri güldürmeyi başarmıştır. Herkes tarafından ilgiyle beğenilen Düğün Dernek adlı sinema filminin konusu da oldukça komik bir şekilde gelişmektedir. Düğün Dernek adlı sinema filminin konusu Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık’ın bir gün yurt dışından gelmesi ile başlamaktadır. Bu ziyaret her ne kadar memleket hasreti gibi görünse de altında ki neden çabuk ortaya çıkmıştır. Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya'da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir. Babasının olumlu cevabını almaya gelen Tarık’ın babası İsmail, Tüpçü Fikreti, Çetin'i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer. Filmin güldürücü ve eğlenceli tarafı bu olaylardan sonra başlamaktadır. Senaristliğini Selçuk Aydemir’in yapmış olduğu Düğün Dernek adlı film izleyicilerinin beğenisini kazanmıştır. (OrduAjans)

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV