banner62

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Devler Kozlarını Ordu’da Paylaşacak

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ordu'da 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak olan Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Açılış seremonisinde Türkiye’nin Başpehlivanı Recep Kara ile Asya’nın Sumo Şampiyonu Almaz Ergeshov’un kozlarını paylaşacağı şampiyonaya, Rio Olimpiyatları’nda madalya alan Taha Akgül, Selim Yaşar ve Soner Demirtaş da katılacak.

13 Ocak 2017 Cuma 08:57
Bu haber 1865 kez okundu
 Devler Kozlarını Ordu’da Paylaşacak

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ordu'da 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak olan Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Açılış seremonisinde Türkiye’nin Başpehlivanı Recep Kara ile Asya’nın Sumo Şampiyonu Almaz Ergeshov’un kozlarını paylaşacağı şampiyonaya, Rio Olimpiyatları’nda madalya alan Taha Akgül, Selim Yaşar ve Soner Demirtaş da katılacak.

 


Güreş Federasyonu Başkanı Aydın, “2017 Yılının İlk Müsabakası Ordu’da Yapılacak”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Ordu’nun güreşte büyük başarılar elde eden ve bu anlamda iyi sporcular yetiştirmiş bir il olduğuna dikkat çekerek, “Geçen yıl Gençler Türkiye Şampiyonası’nı da Ordu’da düzenlemiş ve oldukça memnun kalmıştık. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum. Olimpiyatlardan sonra 2017 yılında yapılacak bu ilk müsabakada şampiyonlarımız, Ordu’da mindere çıkacak. İnşallah Ordu ili, bu başlangıçla bize şans getirir. Sumo Şampiyonu ile Kırkpınar Güreşçimiz Recep Kara’nın yarışacağı bu müsabaka aynı zamanda bir kültür buluşması olacak. Milli Güreşçimiz Recep Kara, 190 kiloluk bir şampiyonla karşı karşıya gelecek. Kendisine güç, kuvvet ve başarı dilerken tüm güreş severleri müsabakaya davet ediyorum” dedi.

 


Başkan Yılmaz, “Ordu Her Ay Bir Şampiyonaya Ev Sahipliği Yapıyor”

Cumartesi günü başlayacak olan Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nın sporculara, ülkemize ve federasyona hayırlar getirmesini temenni ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ordu her ay bir şampiyonaya alıştı. Güreş Federasyonumuzun yaptığı bu imtiyazlı ayrımın farkındayız. Recep Kara Spor Salonu'nda 300’e yakın sporcunun katılımıyla düzenlenecek müsabakalarda, Türkiye’de ve uluslararası müsabakalara katılacak güreşçilerimizin de belirleneceği, 57 kg’la başlayıp 125 kg’a kadar 8 siklette yarışmacıların olacağı ve sonunda hemşehrimiz Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara ve Sumo Güreş Asya Şampiyonu Almaz Ergeshov’un yarışacağı bir müsabaka izleyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün bu husustaki taleplerine gözümüz kapalı evet dedik ve demeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

 


Ordu Yağlı Güreş Yapan Belediyelerin Olduğu Birliğe Katılacak

Ordu’da güreş spor dalına verilen önemin oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Edirne Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Kepez Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin de arasında bulunduğu yağlı güreş yapan Belediyeler Birliğinin kurulmasıyla ilgili federasyonumuz bünyesinde bir çalışma yapılıyor. Biz de o birliğe katılacağız. İki gün süresince hem bu konuda görüşmelerimizi yapacağız hem de ilimiz 300’e yakın güreşçiyi ağırlayacak. Tüm hemşehrilerimizi Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’na davet ederken, ülke sporumuza katkı sunan bir müsabaka olmasını temenni ediyorum” şekline konuştu.

 


Vali Balkanlıoğlu, “Bu Şampiyonanın Ordu’da Yapılması Gurur Verici”

Böyle bir şampiyonanın Ordu’da düzenleniyor olmasının son derece gurur verici olduğunu ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu ise, “Turizmde iddialı iller arasında olma çabasındayız. Kışın iklim koşulları nedeniyle turizmden en az faydalanan illerdeniz. Dolayısıyla turizmde sürdürülebilir adımlar atmak oldukça önemli. Otellerdeki yatak kapasitelerinin artmasıyla birlikte ilerde Ordu ilimizde kongre ve AB toplantıları yapmayı amaçlıyoruz. Önceliğimiz turizmin altyapısını oluşturan otellerdeki hareketliliği artırmak. Burada antrenör, hakem, idareci ve sporcu olmak üzere 300’ün üzerinde misafirimizi iki gün boyunca Ordu’da ağırlayacağız. Bu konuda ilimizde inanılmaz bir hareketlilik sağlıyoruz. Bunun ata sporumuz olan güreşle ilgili bir hareketlilik olması da ayrıca önemli. İlimiz, güreş sporunda belli bir yere geldi. Recep Kara, 4 kez Kırkpınar’da şampiyon olmuş bir isim. İlimizde buna benzer müsabakaları yapma konusunda altyapımız hazır. Verilen desteklerle Ordumuz kazanıyor” dedi.

 

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda yapılacak şampiyonada, Sumo Güreşi Asya Şampiyonu Almaz Ergeshov ile Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’nın yapacağı gösteri maçı, 14 Ocak günü açılış seremonisinde saat 10.00’da start alacak.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV