banner62

24 Eylül 2017 Pazar

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Çevre Yoluna Yeni Bir Geçiş Noktasi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Çevre Yolu’nun Karadeniz sahil yoluna bağlantısını sağlayacak yeni sanayi kavşağındaki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.

25 Nisan 2017 Salı 08:49
Bu haber 506 kez okundu
Çevre Yoluna Yeni Bir Geçiş Noktasi
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Çevre Yolu’nun Karadeniz sahil yoluna bağlantısını sağlayacak yeni sanayi kavşağındaki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.
 
Başkan Enver Yılmaz, “Ordu trafiğine nefes aldıracak çevre yolunun Karadeniz sahil yoluna bağlantısını yapacak yeni sanayi kavşağında, son kat asfaltın dökülerek yolun trafiğe açıldığını” söyledi.
 
ÇEVRE YOLUNA YENİ BİR GEÇİŞ NOKTASI
 
Kentsel gelişime paralel olarak artan araç trafiğine çözümler üretmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, çevre yolunun açılmasıyla birlikte şehir trafiğinde rahatlamayı sağlayacak önemli akslardan olan yeni sanayi girişi ve Soya kavşağında genişletme ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak yolun son kat asfaltını da döktü.
 
DUBLE YOL 10 METRE GENİŞLİĞİNDE
 
Başkan Yılmaz açıklamasında, “Çevre yoluna bağlantı noktası olan yeni sanayi kavşağında ekiplerimiz, son kat sıcak asfalt dökümü yaparak yolu trafiğe açtı. Bilindiği üzere kısa bir süre önce de bu bölgenin altyapısını sil baştan inşa ederek buraya devasa bakslarr yerleştirmiştik. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı yapılan ve iki şeridine de sıcak asfaltın ikinci katı dökülen yolu hizmete sunduk. Çevre yolunu Karadeniz sahil yoluna bağlayacak 10 metre genişliğindeki duble yol, sanayi için giriş ve çıkış yan yolları olarak hizmet verecek” şeklinde konuştu.
 
HAYAL GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR
 
Çalışmaları devam eden çevre yolunun Ordu trafiğini rahatlatacak önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “1 milyar 100 milyon TL’lik bu dev projemiz tamamlandığında, ilimizin trafiği nefes alacak ve 1 saatlik şehir geçişi 10 dakikaya düşecek. Yeni sanayi girişinde oluşturduğumuz düzenleme ise çevre yolunun Karadeniz sahil yoluna bağlantısının yapılacağı önemli bir geçiş noktası olacak. Bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV