banner62

24 Ağustos 2017 Perşembe

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Büyükşehir’den Endüstriyel Atık Hamlesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, katı atıkların bertaraf edilmesine yönelik yürüttükleri çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini ve işletmelere endüstriyel atık toplama konteynerleri dağıttıklarını söyledi.

12 Ağustos 2017 Cumartesi 09:47
Bu haber 194 kez okundu
Büyükşehir’den Endüstriyel Atık Hamlesi
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, katı atıkların bertaraf edilmesine yönelik yürüttükleri çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini ve işletmelere endüstriyel atık toplama konteynerleri dağıttıklarını söyledi.
 
Endüstriyel atıkların kaynağında ayrı toplanarak ekonomiye kazandırılması amacıyla Altınordu ilçesinde marangozlara ve tekstil işletmelerine endüstriyel atık toplama konteynerleri dağıtıldı. Başkan Enver Yılmaz, dağıtılan konteynerler sayesinde endüstriyel atıkları henüz kaynağındayken ayrı toplayıp ekonomiye kazandıracaklarını belirtti.
 
KISA SÜREDE 190 TON ENDÜSTRİYEL ATIK TOPLANDI
 
Başkan Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kısa süre içerisinde 190 ton atık topladıklarını belirterek, “Çevre temizliğine yönelik hayata geçirdiğimiz endüstriyel atıkların kaynağında ayrı toplanması projesi kapsamında; tekstil, marangoz ve mobilya işletmelerine endüstriyel atık toplama konteynerleri dağıttık. Bu sayede atıklarımızı işletmelerden düzenli bir şekilde toplayarak şehrimizin kirlenmesini önlüyoruz. Konteynerleri dağıtalı çok kısa bir zaman olmasına rağmen şimdiye kadar 190 ton atık topladık” şeklinde konuştu.
 
BÜTÜN İLÇELERDE UYGULANACAK
 
Ünye ve Fatsa başta olmak üzere, tüm ilçelerde aynı uygulamayı yapacaklarını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından işletmelere verilen konteynerlerde toplanan atıkları evsel atıklarla karıştırmadan ayrı topluyoruz. Böylelikle herhangi bir ayrıştırma işlemi ve işgücü kaybı olmaksızın doğrudan Ünye Çimento A.Ş.ye ATY (atıktan türetilmiş yakıt) hammaddesi olarak gönderiyoruz. Sonuç olarak, hem katı atık sorununa alternatif bir çözüm getirmiş hem de atıktan para kazanarak ülke ekonomisine katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.
 
BÜYÜKŞEHİR BİZİ SIKINTIDAN KURTARDI
 
İşletme sahipleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin başlattığı çalışmadan duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Büyükşehir Belediyemiz bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Daha önce, işletmemizden çıkan atıkları kendi imkânlarımızla bertaraf etmeye ve çöplüklere dökmeye çalışıyorduk ancak bu durum, üstesinden gelemediğimiz gibi çevre kirliliğine de neden oluyordu. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyemize yaptığımız müracaattan sonra bize yeterli miktarda konteyner verilerek atıklar günlük olarak toplanmaya başlandı. Şimdi atıklarımız hiçbir sorun olmadan toplanıp ekonomiye kazandırılıyor. Bize böyle güzel bir hizmeti sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV