banner62

24 Ağustos 2017 Perşembe

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Atıcı Kızlar, Erkekleri Aratmıyor

Karadeniz erkekleri silaha olan merakı ile bilinirken, kızları da erkekleri aratmıyor.

15 Haziran 2013 Cumartesi 15:11
Bu haber 588 kez okundu
Atıcı Kızlar, Erkekleri Aratmıyor

Büyükşehir Avcılar ve Atıcılar Derneği, Ordu’da avcılığın sportif yönünü ortaya çıkartırken, trap atışlarına kızlar yoğun ilgi gösteriyor. Ordu Büyükşehir Avcılar ve Atıcılar Derneği 3 ay önce kurulurken, dernek üyesi 4 kız, av sezonunun sona ermesiyle trap atışları ile silahlarından ayrılmazken, trap müsabakalarının antrenmanlarını sürdürüyor.

Ordu Büyükşehir Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Serhat Çelebioğlu, derneği kurarken hedeflerinin avcılığın sportif yönünü ortaya koymak olduğunu, bunu da başardıklarını belirterek, “Bu işe başlarken bayan arkadaşlarında olması gerektiğini biliyorduk. Bu bir spordur, spor olduğunu göstermenin de en güzel yolu, Trap poligonunda hep birlikte bayanlarında içerisinde yer aldığı bir organizasyon tertip etmekti. Şuan itibariyle 4 bayan sporcumuz hemen hemen her bölgede atış yaptı. Derneğimize getirdikleri de kupaları var. Bununla gurur duyuyoruz.Türkiye’deki bütün bayanları ele alırsak, bu sporu yapmamaları için hiçbir neden yok. Bütün mesele eğitim ile alakalıdır. Ne kadar çalışırlarsa başarı o kadar yükselecektir. Buna inandığımız için kızlarımızı desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Başkan Çelebioğlu, trap sporunun pahalı bir spor olduğunun altını çizerken, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gerekli mercilerin de bu spora biraz daha eğilip, desteklerini bekliyoruz. Çünkü bu spor pahalı bir spor. Spor İl Müdürlüğü, Valilik, Belediye bu organizasyonların içerisinde yer almalıdırlar diye düşünüyoruz.”

KARADAĞ: “GERÇEKTEN ÇOK ZEVKLI HERKESIN YAPABILECEĞI BIRŞEY”

Atıcı kızlar, bu sporu tüm bayanların yapabileceğini söylerken, babasından dolayı avcılığa merak saldığını söyleyen Yağmur Görkem Karadağ, “Babamdan dolayı avcılığa merak saldım. Sonra ilerletmeyi düşündüğüm için böylede bir spor olanağı sunuldu. Bunu değerlendiriyoruz. Çokta güzel diyor. Bayanlar silahtan korkuyor ama korkulacak bir şey yok. Gerçekten çok zevkli herkesin yapabileceği bir şey” diye konuştu.

TERCAN: “BIR POLIGONUMUZ YOK”

Yeterince atış yapamamaktan yakınan Şevval Tercan ise, “Yeterince atış yapamadığımızı düşünüyorum. Bir poligonumuz yok. O nedenle jandarmanın poligonuna geliyoruz. İnşallah ilerde bizimde bir poligonumuz ve daharahat atışlar yapabiliriz. Silahtan herkes korkuyor ama aslında silah korkulacak bir şey değil. Kullanmasını bildiğiniz zaman, onun eğitimini aldığınızda korkulacak bir şey değil. Magandacılık falan değil, biz bu işi spora döktük eğleniyoruz” ifadelerini kullandı.

BAYANLARA ÇAĞRI

Avcılığı spora dönüştürdüklerini söyleyen Yaren Karadağ, “Atıcılık ne kadar bayanlara yakıştırılmasa da, silah onlarda kaba durduğu söylense de biz çok seviyoruz. Çok zevkli. Bütün bayanları bizimle birlikte atışlarda görmek istiyoruz. Karadeniz bayanları silahı seviyor. Biz bunu spora dönüştürdük. İnsanlar bunu yanlış algılamasın, bu bir spordur. Gayette zevkli bir spordur” şeklinde konuştu

Arkadaşını izlemek için poligona gelen Ezel Öztürk ise, “Arkadaşım her zaman burayı anlatıyordu. Ben de bugün onları izlemeye geldim. Gerçekten hoşuma gitti bende atış yapmak isterim” açıklamasında bulundu.(ihlas haber ajansı)

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV