banner62

18 Ağustos 2017 Cuma

Valilik Uyardı Bunu Yapanlara Dikkat !!!

Altınordu Terminali 2019 Yılında Hizmete Giriyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı öncesinde, Ordu ili genelinde devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi.

11 Ağustos 2017 Cuma 09:53
Bu haber 367 kez okundu
Altınordu Terminali 2019 Yılında Hizmete Giriyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı öncesinde, Ordu ili genelinde devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi.
 
Ulaşımdan içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarına, spor tesislerinden sosyal tesislere kadar birçok alanda sürdürülen yatırımlarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, projelerin planlanan doğrultuda ilerlediğini ve yıl sonuna kadar özellikle altyapıdaki çalışmaların büyük oranda tamamlanacağını söyledi.
 
Başkan Enver Yılmaz’ın açıklamalarda bulunduğu yatırımlarla ilgili son durum ise şöyle:
 
ALTINORDU TERMİNALİ
 
Altınordu Terminali yeniden projelendirilmiş olup, 22 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. 30 milyon TL’lik proje ihale edilerek 2019 yılında hizmete sunulacak.
 
ÇAMBAŞI KAYAK TESİSİ
 
Projemizin fiziki olarak %90’ı tamamlandı. Büyükşehir Belediyemiz tarafından çevre düzenlemesi de yapılan kayak tesisimiz bu yıl hizmete sunulacak. Bu zamana kadar 40 milyon TL’ye yakın kaynak aktarımı yapılan projeye 3-4 milyon TL daha harcama yapılacak.
 
ÇİKOLATA PARK
 
Projesi yenilenen yatırımımız kapsamında; içerisinde restoran, 1 adet 100 kişilik nikâh salonu, 1 adet 200 kişilik nikâh salonu, çok amaçlı salon, seyir terası, çocuk oyun grupları, fitness alanı, giyinme odaları, 8 adet satış birimi, futbol, basketbol ve voleybol sahası ve bay-bayan-engelli tuvaleti bulunan Çikolata Park Gülyalı ilçemize kazandırılacak. 10 milyon TL’yi bulacak yatırımla yeni projenin ihalesi gerçekleştirilecek.
 
KARŞIYAKA SPOR TESİSLERİ
 
Karşıyaka Spor Tesislerimizde çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor. Çim sahalardan biri 10 gün içerisinde hazır olacak. Projemiz Türkiye’nin en önemli spor komplekslerinden biri olacak.
 
TOKİ
 
Önümüzdeki hafta TOKİ ile bir araya geleceğiz. %60 seviyesine gelen 311 konutluk projemizin lansmanını kamuoyuna ne şekilde yapacağımızı TOKİ ile gerçekleştireceğimiz görüşme sonrası duyuracağız.
 
AVM
 
Büyükşehir Belediyemizin kasasından tek kuruş çıkmadan yılda 10 milyon TL gelir elde edeceği AVM Projesi kapsamında ayın 15’inden sonra hafriyat işlemlerine resmi olarak başlanacak. Projemiz 2019 yılında hizmette olacak.
 
 
FATSA CUMHURİYET MEYDANI
 
 
İlçemizin yıllardır özlemle beklediği Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde ise geride yıkılacak bir bina kaldı. Projemiz tamamlandığında bölgemizin önemli bir cazibe merkezi olacak.
 
 
BU ZAMANA KADAR 404 KM YOLU SICAK ASFALTLA BULUŞTURDUK
 
 
207 noktada yol çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyemiz, yüksek kesimlerdeki bazı ekiplerini ayın 20’sinden sonra sahil kesimine kaydıracak. Çalışmalarımız kapsamında bu zamana kadar 404 km yolu sıcak asfaltla buluşturduk. Yıl sonuna kadar bu yılki hedefimizi de %90 seviyesine getireceğiz.
 
 
ALTINORDU ALTYAPI PROJESİ KASIM AYINDA SONA ERECEK
 
 
Altınordu ilçemizde sürdürülen AB Altyapı Projesi %80 seviyesine getirildi. Kasım ayı gibi projemizin %100 seviyesine getirilmesi amaçlanıyor.
 
 
ULU CAMİİ MEYDAN DÜZENLEMESİ
 
 
Ulu Camii Meydan Projesi kapsamında çevre düzenlemesine başlandık. Camimizin önündeki düğün salonu yıkıldı. Zemin ve otopark için çalışmalarımız başladı. Projemiz taahhüt edilen sürede tamamlanacak.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?TEDES Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
KARİKATÜR
ARŞİV